Dia 21

21/10HoraTítolTipologiaProposta ponent
9:00 a 10:00Recepció i recollida d'acreditacions
10:00 a 10:20Presentació InstitucionalA càrrec dels / les presidents/es COCEMFE i polítics (Ministeri / Govern autonòmic / Ajuntament de Barcelona / DIBA)
10:20 a 10:45Conferència Inaugural*Pendent confirmació
10:45 a 11:15Pausa cafè
Sala plenaria11:15 a 12:45LA GARANTIA DELS DRETS AL LLARG DEL CICLE DE VIDATaula rodona

Moderadora: Eulàlia Hernández.
1. Asunción Pie (UOC)
2. Ángel Gil (Institut Guttmann)
3. Eduardo Díaz (CEDD)
4. Marta Castillo (COCEMFE Granada)
5. Julio Herrero (Hospital Vall d'Hebrón)
6. Pep Solé (Fundació Support)
Sala plenaria12:45 a 14:15LA CIUTAT COM A ESPAI DE VIDA I CONVIVÈNCIATaula rodona

Moderador: Andrés Labella
1. Anxo Queiruga (President COCEMFE)
2. Isabel Sierra (Col·legi d'Enginyers)
3. Sandra Bestraten (Col·legi d'Arquitectes de Barcelona)
4. Ana Lucía Arellano (RIADIS)
5. Pep Llop (assessor DIBA Accessibilitat)
6. Paca Trico (Mayores UDP)
14:15 a 15:45Dinar a peu / NetWorking
Sala 115:45 a 17:45Comunicacions / Tallers sobre La Garantia dels DretsPresentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera: Andrea García-Santesmases
1. Marta Valencia (CEMUDIS)
2. Oriol Roqueta (OVI)
3. Maria José García (Associació Handicaps)
4. Iñaki Martínez (Assoc. Assistents Personals)
5. Gonzalo José Carbonell (COCEMFE València)
6.Miriam Fernández (actriu, cantant i conferenciant)
Sala 215:45 a 17:45Comunicacions / Tallers sobre La Ciutat com a espai amigablePresentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera: Isabel Sierra
1. Rubén Marcos (Válidas Sin Barreras)
2. Zaida Muxí (arquitecta)
3. Ramon Lamiel (IMPD)
4. Francesc Prat (COCEMFE Barcelona)
5. Grupo SIFU
20:30Sopar i Lliurament dels Premis a l'Ètica i el Compromís Social Ricard Vaccaro

Dia 22

22/10HoraTítolTipologiaProposta ponent
9:30 a 10:00Conferència magistralVíctor Pineda, director del Laboratori de Ciutat Inclusiva a la Universitat de Califòrnia Berkeley (EUA) i president de l'organització World Enabled Global Initiative.
Sala plenaria10:00 a 11:30LA TECNOLOGIA PER A MILLORAR LA QUALITAT DE VIDA. DE LES TIC A LES TEPTaula rodona

Moderador: Israel Rodríguez
1. Begoña Román – ètica i TIC
2. Enrique Varela (Fundació Tecnologia i Societat)
3. .Cecilio Angulo (UPC, Robòtica social)/ Núria Vallès (UAB)
4. Tomás Sánchez (Humboldt Universitat zu Berlin)
5. Alida Díaz (En torno a la silla)
6. Núria (Leitat Technological Center)
11:30 a 12:00Pausa cafè
Sala plenaria12:00 a 13:30LES DADES COL·LECTIUS COM A EINA DE TRANSFORMACIÓ SOCIALTaula rodona

Moderador:
Jordi Conesa
1. Julián Isla - Microsoft (expert en IA i Salut)
2. Javier Creus - IDEAS4Change
3. Sara Hajian - UPF
4. Agustín Huete o Antonio Jiménez Lara, autors de l'Informe Olivenza (OED).
5. Pilar Díaz (professora associada de la UB)
6. Margarita Gª Ferruelo (INE)
13:30 a 15:00Dinar a peu / NetWorking
Sala 115:00 a 17:00Comunicacions / Tallers sobre Tecnologies per millorar la qualitat de vidaPresentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera: Manuel Armayones
1. Teresa Perales (esportista amb discapacitat)
2. Luis Rojo (Fundación Telefónica)
3. Ignacio Aizpún (ATAM)
4. Lluís Medir (UB)
5. Javier Pita (empresa NeoSistec)
6. Eduard (Podotech)
Sala 115:00 a 17:00Comunicacions / Tallers sobre Dades com a eina de transformació socialPresentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera: Eduardo Díaz
1. Andrea Barbiero (SalusCoop)
2. Pilar López (Microsoft)
3. Equip tècnic ODF
4. Jordi Conesa (expert en ID)
5. Liliana Arroyo (Esade – innovació social)
17:00 a 17:15Conclusions del Congrés
17:15 a 17:35Acte de cloenda*Pendent de confirmació