Dia 21

21/10HoraTítolTipologiaProposta ponent
9:00 a 09:30Recepció i recollida d'acreditacions
09:30 a 10:10Taula inauguralCàrrecs institucionals
10:10 a 10:50Conferència InauguralJoan Clos: Exalcalde de Barcelona i exdirector d’ONU-Habitat
10:50 a 11:10Pausa cafè
Sala 11211:10 a 12:40Bloc 1: La Garantia dels drets al llarg del cicle de vidaTaula rodona

Moderadora: Eulàlia Hernández.
1. Asunción Pie (UOC)
2. Ángel Gil (Institut Guttmann)
3. Eduardo Díaz (CEDD)
4. Marta Castillo (COCEMFE Granada)
5. Julio Herrero (Hospital Vall d’Hebrón)
6. Pep Solé (Fundació Support)
Sala 11212:45 a 14:15Bloc 2: La ciutat com a espai de vida i convivènciaTaula rodona

Moderador: Andrés Labella
1. Anxo Queiruga (President COCEMFE)
2. Isabel Sierra (Col·legi d’Ingenyers)
3. Sandra Bestraten (Presidenta demarcació Barcelona, del Col·legi d'Arquitectes de Catalunya)
4. Ana Lucía Arellano (RIADIS)
5. Pep Llop (assesor DIBA Accesibilitat)
6. Paca Tricio (Presidenta Mayores UDP)
14:15 a 15:45Dinar + Presentació Pòsters
Sala 11215:45 a 17:45Comunicacions/Tallers sobre La Garantia dels drets al llarg del cicle de vidaPresentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera: Andrea García-Santesmases
1. Oriol Roqueta (OVI)
2. Maria José García (Asociación Handicaps)
3. Iñaki Martínez (Asociación Asistentes Personales)
4. Gonzalo José Carbonell (COCEMFE Valencia)
5. Manuel Martinez (Director IMSERSO)
Sala 11115:45 a 17:45Comunicacions/Tallers sobre La ciutat com a espai de vida i convivènciaPresentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera: Isabel Sierra
1. Marià Santiago (Válidas Sin Barreras)
2. Zaida Muxí (arquitecte)
3. Ramon Lamiel (IMPD)
4. Francesc Prat (COCEMFE Barcelona)
5. Marta Valencia (CEMUDIS)
20:30Sopar i Lliurament dels Premis a l'Ètica i el Compromís Social Ricard Vaccaro
Tot el diaEspai d'exposicióRENFE
COCEMFE
UOC

Dia 22

22/10HoraTítolTipologiaPonent
9:20 a 10:00Conferència magistralPer confirmar
Sala 11210:00 a 11:30Bloc 3: Tecnologia per millorar la qualitat de vida. De les TIC a les TEP.Taula rodona

Modera: Manuel Armayones
1. Eva Aurin (Cap innovació Vall d'Hebron)
2. Núria Vallès (UAB)
3. Alida Díaz (En torno a la silla)
4. Manel Balcells (Leitat Technological Center)
5. Francesc Iglesies (Generalitat Catalunya)
11:30 a 12:00Pausa cafè
Sala 11212:00 a 13:30Bloc 4: Les dades col·lectives com a eina de transformació socialTaula rodona

Moderador:
Jordi Conesa
1. Javier Creus (IDEAS4Change)
2. Antonio Jiménez Lara (Coordinador de l’Informe Olivenza - OED)
3. Miquel Domènech Argemí (UAB)
4. Clara María Aldámiz-Echevarria (Asociación Directoras y Gerentes Servicios Sociales)
13:30 a 15:00Dinar + Presentació Pósters
Sala 11215:00 a 17:00Comunicacions/Tallers sobre Tecnologia per millorar la qualitat de vida. De les TIC a les TEP.Presentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera:
Noemí Robles
1. Teresa Perales (esportista amb discapacitat)
2. Cristina Saavedra (VidaLibre, ATAM)
3. Cristina Astier (Caringstories.eu - UB)
4. Alfredo Vela Zancada (Ticsyformacion.com)
5. Jesús Gaitán (Podotech3d)
Sala 11115:00 a 17:00Comunicacions/Tallers sobre : Les dades col·lectives com a eina de transformació socialPresentació de projectes / Bones pràctiques / Experiències

Modera: Eduardo Díaz
1. Andrea Barbiero (SalusCoop)
2. Daniel López-Bachiller (ODF)
3. Jordi Conesa (UOC)
4. Liliana Arroyo (Esade – innovació social)
5. Pablo Moratalla (Ehlabe)
17:00 a 17:15Conclusions del Congrés
17:15 a 17:35Acte de cloenda*Pendent de confirmació